Hetalięłę Szkołęłę
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Hetalięłę Szkołęłę

Rozpoczeła się gra w offtopie o wychowawców, więc wszystkich uczniów zapraszamy do gry :3
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Drugie spotkanie kółka cukierniczego.

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Białoruś

Białoruś


Liczba postów : 135
Join date : 21/07/2013
Skąd : Mińsk

Drugie spotkanie kółka cukierniczego.  Empty
PisanieTemat: Drugie spotkanie kółka cukierniczego.    Drugie spotkanie kółka cukierniczego.  Icon_minitimeCzw Sie 22, 2013 1:58 pm

Natalia przyszła do kuchni 40 minut przed rozpoczęciem kółka. Rozejrzała się po pomieszczeniu, była zadowolona, iż uzyskała pozwolenie na organizowanie spotkań tutaj. Co prawda, miał ich pilnować nauczyciel, ale to tylko pan od historii. Nikt, kogo mogłaby się Natalka bać. Tak więc, pomieszczenie. Kwadratowe, parę ławek, dwa piekarniki, mikrofala, noże... noże? Przy nich właśnie Białka się zatrzymała, złapała parę w dłoń, nie były zbyt ostre. No i jeszcze inne takie rzeczy, które są potrzebne w kuchni. Białoruś poustawiała ławki, tak że stały one obok siebie. Osoby które przyjdą, będą się musiały podobierać w pary i pracować razem. Ona będzie chodzić i to wszystko nadzorować pomagając im. Na każdej ławce położyła przepis i wszystko co potrzebne do wykonania pączków. Westchnęła i usiadła na jednej z ławek. To będzie trudne spotkanie...

Przepis.
Składniki:
-1 kg mąki tortowej
-1/2 litra mleka
-1 łyżka masła
-kostka drożdży
-6 łyżek cukru
-5 żółtek
-litr oleju do smażenia
Przygotowanie:
Rozcieramy drożdże z żółtkami. Dodajemy cukier, mleko podgrzewamy na ogniu z masłem. Letnie mleko łączymy z drożdżami, żółtkiem i kilogramem mąki. Wyrabiamy do momentu powstania jednolitej masy. Dłonie zwilżamy od czasu do czasu odrobiną oleju. Formujemy pączki i smażymy na głębokim oleju ok. 2 minut z każdej strony.


Więc tak, kolejka to: Białoruś, Prusy, Belgia, Ukraina,Turcja, Romano, Argentyna, Urugwaj, Alaska. Na odpis daję 48h, po tym czasie osoba traci kolejkę, i post ma obowiązek napisać nowa osoba. Dobieramy się w pary, i w parach staramy się zrobić te pączki. Mam nadzieję, że to jest jasne. A, co do tego przepisu. Jeśli nie wiecie jak coś opisać, to omijacie, i piszecie że to już zrobione. Prosiłabym aby np. przez trzy kolejki nie rozbijać jednego jajka, ale jednak trochę się sprężać. Nie chciałabym też, aby był bardzo duży odstęp, tzn. że jedna para pączki już usmażyła, a druga dopiero np. dodaje mleko. Mam nadzieję, że jakoś sobie poradzimy, i bardzo dziękuję wszystkim, którzy wyrazili chęć pisania!
Powrót do góry Go down
Prusy
Admin
Prusy


Liczba postów : 82
Join date : 16/07/2013

Drugie spotkanie kółka cukierniczego.  Empty
PisanieTemat: Re: Drugie spotkanie kółka cukierniczego.    Drugie spotkanie kółka cukierniczego.  Icon_minitimeNie Sie 25, 2013 7:16 pm

Wszedł do pomieszczenia, rozglądając się wokół i szukając jakichś poutykanych w kątach wypieków i ziemniaków. No i ludzi. Zdziwił go trochę fakt, że oprócz niego i Białorusi jeszcze nikogo nie było, ale cóż, mówi się trudno.
-Jestem.
Potwierdził swą obecność tutaj, na wszelki wypadek, jeśli ktoś jeszcze miał jakieś wątpliwości dotyczące jego bytności w tym miejscu.
Powrót do góry Go down
https://hetaliaworld.forumpolish.com
Turcja

Turcja


Liczba postów : 46
Join date : 19/07/2013

Drugie spotkanie kółka cukierniczego.  Empty
PisanieTemat: Re: Drugie spotkanie kółka cukierniczego.    Drugie spotkanie kółka cukierniczego.  Icon_minitimeNie Wrz 01, 2013 6:24 pm

Wszedł do pomieszczenia i się zdziwił widząc tylko Białoruś i Prusy. Spojrzał na zegarek. Miał jeszcze duzo czasu, ale jak już jest to narysuje sobie coś przed rozpoczęciem kółka.
- Merhaba wam. To co dzisiaj gotujemy no i czy tez mogę gotować z wami? Bo głodny się zrobiłem na samą myśl o jedzeniu
Uśmiechnał się do nich i stanął przed jedną z ławek myśląc czy usiąść tu czy nie.



(Sorry że pisze z jednodniowym opoznieniem ale wczoraj zapomnialam napisac)
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Drugie spotkanie kółka cukierniczego.  Empty
PisanieTemat: Re: Drugie spotkanie kółka cukierniczego.    Drugie spotkanie kółka cukierniczego.  Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Drugie spotkanie kółka cukierniczego.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Kółka zainteresowań

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Hetalięłę Szkołęłę :: Szkoła :: Parter :: Stołówka :: Kuchnia-
Skocz do: