Hetalięłę Szkołęłę
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Hetalięłę Szkołęłę

Rozpoczeła się gra w offtopie o wychowawców, więc wszystkich uczniów zapraszamy do gry :3
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 BITWA O WYCHOWAWCÓW

Go down 
+2
Szwecja
Turcja
6 posters
AutorWiadomość
Turcja

Turcja


Liczba postów : 46
Join date : 19/07/2013

BITWA O WYCHOWAWCÓW Empty
PisanieTemat: BITWA O WYCHOWAWCÓW   BITWA O WYCHOWAWCÓW Icon_minitimePon Wrz 30, 2013 7:14 pm

Dobra... Powiem krótko i wyraźnie, bo nie będę powtarzał. Jak wiadomo klasy muszą mieć wychowawców. Jednak jest z tym kłopot, bo dyrekcja nie może się zdecydować, któremu szczęściarzowi ofierze dać wychowactwo. Wiem wpadł pomysł, by uczniowie go wygrali. Są 4 kandydatury ofiar i będziecie kochani uczniowie o nich walczyć. Do wygrania nagroda główna czyli.... Ja... ._. *nadal nie wierzy, że on jest na tej karcie ofiar i to jako główne danie* Która klasa wygra grę ta ma mnie za wychowawce. Proste

A teraz zasady gry:
Mam jeszcze prawo głosu na szczęście... Zadaje zagadkę, a wy musicie ją wytłumaczyć :3 Albo logiczniej.
Rzucam hasło na przykład: Wytłumacz dlaczego twarz Ataturka śledzi cię na każdym kroku w Turcji. No to waszym zadaniem drodzy uczniowie jest odpowiedzieć po prostu. Kto wytłumaczy poprawnie to jego klasa otrzymuje jeden punkt. Gdy jakaś klasa otrzyma 50 pkt wygrywa. Wszystko jasne? A pytania zadaje ja! Nikt inny -.-" No to zaczynamy batalie...


A ZAPOMNIAŁEM. KAŻDY UŻYTKOWNIK MOŻE ODPOWIEDZIEĆ TYLKO RAZ NA ZADANE PYTANIE. CZYLI ODPOWIEDZIAŁEŚ I POSZŁO ŹLE? SORRY... MUSISZ POCZEKAĆ DO KOLEJNEGO PYTANIA :3

Dobra chyba wszystko... No to pytanie moje... A niech będzie to które już zadałem:
Czemu twarz Ataturka śledzi was w moim domu >3

Czekam na odpowiedzi... Poprawne! D:
Powrót do góry Go down
Szwecja

Szwecja


Liczba postów : 11
Join date : 18/07/2013

BITWA O WYCHOWAWCÓW Empty
PisanieTemat: Re: BITWA O WYCHOWAWCÓW   BITWA O WYCHOWAWCÓW Icon_minitimeWto Paź 01, 2013 2:16 am

*odchrząknięcie. Będzie musiał się nagadać* Odpowiedź jest następująca - ponieważ Mustafa Kemal Atatürk to znany turecki polityk, wojskowy, współtwórca i pierwszy prezydent Republiki Turcji. Jaśnie pan profesor ma w domu wiele wizerunków tegoż jegomościa, jak się pan wyraził, "na każdym kroku", więc nic dziwnego, że odwiedzający może poczuć się śledzony.
Powrót do góry Go down
Turcja

Turcja


Liczba postów : 46
Join date : 19/07/2013

BITWA O WYCHOWAWCÓW Empty
PisanieTemat: Re: BITWA O WYCHOWAWCÓW   BITWA O WYCHOWAWCÓW Icon_minitimeWto Paź 01, 2013 5:29 pm

Brawo Szwecjo. Jeden punkt dla klasy matematycznej...
Mówi się, że jeśli ktoś nie widział obrazu Ataturka w pobliżu to znaczy, że nie jest w moim domu. Nieświadomie przekroczył granice :3 Dobra już jestem cicho, bo zaraz będę życiorys Mustafy przedstawiać...

Kolejne pytanie:
Co to jest gnomon i co ma wspólnego z czasem?
Powrót do góry Go down
Argentyna

Argentyna


Liczba postów : 99
Join date : 19/07/2013
Skąd : Buenos Aires
Hobby : duchy, faceci, martwi faceci~

BITWA O WYCHOWAWCÓW Empty
PisanieTemat: Re: BITWA O WYCHOWAWCÓW   BITWA O WYCHOWAWCÓW Icon_minitimeSro Paź 02, 2013 4:56 pm

*zadowolona, bo zna odpowiedź* Profesorze, to jest część zegara słonecznego, a dokładniej pionowy pręt, którego cień wskazuje położenie słońca. Obecnie można je znaleźć na placach w wielu stolicach, na przykład w Londynie! Chociaż tam to nic ciekawego nie ma~ * złośliwy uśmiech* *już ma siąść, ale przypomina sobie coś jeszcze* To jeden z najstarszych przyrządów astronomicznych i prawzór zegarów publicznych!
Powrót do góry Go down
Turcja

Turcja


Liczba postów : 46
Join date : 19/07/2013

BITWA O WYCHOWAWCÓW Empty
PisanieTemat: Re: BITWA O WYCHOWAWCÓW   BITWA O WYCHOWAWCÓW Icon_minitimeSro Paź 02, 2013 7:49 pm

Jeden punkt dla humanistów. Brawo Argentyno.
Akurat nie zgodzę się z tym, że jest nieprzydatny... Kolejne pytanie najłatwiejsze...
Czy mam oficjalne godło?
Powrót do góry Go down
Argentyna

Argentyna


Liczba postów : 99
Join date : 19/07/2013
Skąd : Buenos Aires
Hobby : duchy, faceci, martwi faceci~

BITWA O WYCHOWAWCÓW Empty
PisanieTemat: Re: BITWA O WYCHOWAWCÓW   BITWA O WYCHOWAWCÓW Icon_minitimeSro Paź 02, 2013 7:53 pm

*uśmiecha się* Profesorze, niestety nie! *zaciera ręce, bo fajnie się ponaśmiewać nawet z profesora*  Jest tylko czerwony owal z twoją nazwą po turecku i znaczkiem z flagi, tylko dziwnie odwróconym, ale nikt go oficjalnie nie zatwierdził, więc po prostu sobie jest~ Jak ja pana, profesorze, dobrze znam ~
Powrót do góry Go down
Turcja

Turcja


Liczba postów : 46
Join date : 19/07/2013

BITWA O WYCHOWAWCÓW Empty
PisanieTemat: Re: BITWA O WYCHOWAWCÓW   BITWA O WYCHOWAWCÓW Icon_minitimeSro Paź 02, 2013 8:14 pm

Aż się zaczynam ciebie bać Argentyno. ._. No ale mam jeszcze logo, którego używam w paszportach i dowodach... *Wredny uśmiech* kolejne pytanie...
Kim był Michał Drzymała i koło jakiego wielkiego miasta leży jego wieś Podgradowice?

2 punkty dla humanów!
Powrót do góry Go down
Rzeszów

Rzeszów


Liczba postów : 20
Join date : 05/08/2013

BITWA O WYCHOWAWCÓW Empty
PisanieTemat: Re: BITWA O WYCHOWAWCÓW   BITWA O WYCHOWAWCÓW Icon_minitimePią Paź 04, 2013 2:26 pm

* macha w górze łapką * Ja wiem, ja wiem! *z dumną miną poprawia beret* Jak były w naszym pięknym kraju zabory, panie psorze, to on się kłócił z Prusami o pozwolenie na budowę domu i jeździł sobie po podwórku na wozie. Okrzyknięto ten wyczyn symbolem walki z germanizacją. Szacun u naszych moherów na dzielni dożywotni :3

Co do nazwy wsi, to ona się dzisiaj nazywa Drzymałowo. Leży koło Rakoniewic, no, chyba że chodziło panu o takie większe miasto, to wtedy Zielona Góra albo Wolsztyn :3 *zadowolona przytula się do podręcznika od historii*
Powrót do góry Go down
http://www.blog.titansgo.pl/shadows/
Turcja

Turcja


Liczba postów : 46
Join date : 19/07/2013

BITWA O WYCHOWAWCÓW Empty
PisanieTemat: Re: BITWA O WYCHOWAWCÓW   BITWA O WYCHOWAWCÓW Icon_minitimePią Paź 04, 2013 11:49 pm

*myślał szybciej o Poznaniu, ale...* :/ *myśli czy zaliczyć... chodź szczerze mówiąc... myślu, myślu i pije raki, ukryje w butelce od pepsi* A zaliczymy... *popił porządny łyk*

To humany mają 3 punkty

Dobra... To podobne pytanie... Też o Drzymałę, bo to ciekawa postać
Gdzie znajduje się grób Drzymały? I jakie jest wielkie miasto najbliższe jego grobu?

(teraz jak mi tu nie zgadniecie to nie zaliczę :<)
Powrót do góry Go down
Ukraina

Ukraina


Liczba postów : 13
Join date : 27/07/2013

BITWA O WYCHOWAWCÓW Empty
PisanieTemat: Re: BITWA O WYCHOWAWCÓW   BITWA O WYCHOWAWCÓW Icon_minitimeNie Paź 06, 2013 10:56 am

*podniosła nieśmiało rękę* Grób Michała Drzymały znajduje się w Miasteczku Krajeńskim. Miasto najbliższe jego grobu to Poznań, panie profesorze.
Powrót do góry Go down
Turcja

Turcja


Liczba postów : 46
Join date : 19/07/2013

BITWA O WYCHOWAWCÓW Empty
PisanieTemat: Re: BITWA O WYCHOWAWCÓW   BITWA O WYCHOWAWCÓW Icon_minitimeNie Paź 06, 2013 5:03 pm

(userce chodziło o Piłę i jest już wkurzona... )
Zaliczam... Jeden punkt dla klasy artystycznej. To jest 1 dla matematycznej, 3 dla humanistycznej i 1 dla plastycznej. Dobra... To teraz kolejne pytanie:

Wytłumaczcie różnice między społecznością a społeczeństwem.
Powrót do góry Go down
Szwecja

Szwecja


Liczba postów : 11
Join date : 18/07/2013

BITWA O WYCHOWAWCÓW Empty
PisanieTemat: Re: BITWA O WYCHOWAWCÓW   BITWA O WYCHOWAWCÓW Icon_minitimeCzw Paź 10, 2013 6:30 pm

*cichy odchrząk i poprawienie krawata* Hm. Społeczność to połączona ze sobą za pomocą więzi społecznych zbiorowość ludzi. Należą oni do pewnego środowiska społecznego i powiązani ze sobą takimi czynnikami jak : wspólnym obszarem zamieszkania, sposobem wzajemnej komunikacji, wykonywanym zawodem czy wyznawanymi wartościami. *chwila na dłuższy oddech* W zoologii pojęciem bliskim do pojęcia społeczności jest kasta eusocjalna. *i tyle w odniesieniu do Hanatamago* Społeczeństwem tradycyjnie nazywa się dużą zbiorowość społeczną, zamieszkującą dane terytorium, posiadające wspólną kulturę, wspólną tożsamość oraz sieć wzajemnych stosunków społecznych. Społeczeństwo ponadto posiada własne instytucje pozwalające mu na funkcjonowanie oraz formę organizacyjną w postaci państwa, plemienia czy narodu. Termin ten w mowie potocznej często stosuje się dość swobodnie określając różne kategorie czy warstwy społeczne np. "społeczeństwo górników", "społeczeństwo nauczycieli". Używa się go też na określenie całej żyjącej ludzkości, wówczas używa się określenia społeczeństwo globalne. *siada, wzdychając. STANOWCZO za dużo powiedział za raz, ale, jak już wszyscy biorą udział...*

(z kolei ja mam uraz osobisty do dziedzin wosowskich, niestety - dop. userski)
Powrót do góry Go down
Turcja

Turcja


Liczba postów : 46
Join date : 19/07/2013

BITWA O WYCHOWAWCÓW Empty
PisanieTemat: Re: BITWA O WYCHOWAWCÓW   BITWA O WYCHOWAWCÓW Icon_minitimeCzw Paź 10, 2013 8:01 pm

(a userka dziękuję bo jutro ma z tego kartówkę, a tego nie rozumiała v.v)
Dobrze Szwecjo. Drugi punkt dla klasy matematycznej. Kolejne pytanie… I brak pomysłu na pytanie...
Jaki jest wzór na przekątną sześcianu. Tylko podać wzór, nie wyprowadzać go.
Powrót do góry Go down
Szwecja

Szwecja


Liczba postów : 11
Join date : 18/07/2013

BITWA O WYCHOWAWCÓW Empty
PisanieTemat: Re: BITWA O WYCHOWAWCÓW   BITWA O WYCHOWAWCÓW Icon_minitimeCzw Paź 10, 2013 8:12 pm

*właściwie trochę wbrew sobie znowu wstaje. Ale z drugiej strony, w sumie matematyczna klasa, to co się dziwić...* Długość przekątnej sześcianu wynosi tyle, ile długość boku sześcianu pomnożonej przez pierwiastek z trzech, proszę ps'ra.
Powrót do góry Go down
Turcja

Turcja


Liczba postów : 46
Join date : 19/07/2013

BITWA O WYCHOWAWCÓW Empty
PisanieTemat: Re: BITWA O WYCHOWAWCÓW   BITWA O WYCHOWAWCÓW Icon_minitimeSob Paź 12, 2013 5:47 pm

*analiza tego co powiedział Szwecja* Dobrze Szwecjo. TRZECI PUNKT DLA KLASY MATEMATYCZNEJ. Kolejne pytanie?
Kiedy powstał węgiel kamienny? W której erze?
Powrót do góry Go down
Urugwaj

Urugwaj


Liczba postów : 29
Join date : 23/07/2013
Skąd : Z Południa~
Hobby : Piłka nożna

BITWA O WYCHOWAWCÓW Empty
PisanieTemat: Re: BITWA O WYCHOWAWCÓW   BITWA O WYCHOWAWCÓW Icon_minitimeNie Paź 13, 2013 9:28 am

Era: Paleozoik Okres: Karbon.
Powrót do góry Go down
Turcja

Turcja


Liczba postów : 46
Join date : 19/07/2013

BITWA O WYCHOWAWCÓW Empty
PisanieTemat: Re: BITWA O WYCHOWAWCÓW   BITWA O WYCHOWAWCÓW Icon_minitimePon Paź 14, 2013 3:03 pm

Gratulacje Urugwaju. Pierwszy punkt dla klasy sportowej. A teraz kolejne pytanie:
Przestawcie teorie heliocentryczną według Kopernika. Takich 5 myślników można wymienić.
Powrót do góry Go down
Urugwaj

Urugwaj


Liczba postów : 29
Join date : 23/07/2013
Skąd : Z Południa~
Hobby : Piłka nożna

BITWA O WYCHOWAWCÓW Empty
PisanieTemat: Re: BITWA O WYCHOWAWCÓW   BITWA O WYCHOWAWCÓW Icon_minitimePon Paź 14, 2013 9:31 pm

Teoria Heliocentryczna:
- Słońce jest w centrum i jest nieruchome.
- Planety krążą woków słońca, Ziemia też jest planetą.
- Planety krążą po orbitach w kształcie koła ruchem jednostajnym.
- Tylko księżyc krąży dookoła Ziemi.
- Gwiazdy są nieruchome.
Powrót do góry Go down
Turcja

Turcja


Liczba postów : 46
Join date : 19/07/2013

BITWA O WYCHOWAWCÓW Empty
PisanieTemat: Re: BITWA O WYCHOWAWCÓW   BITWA O WYCHOWAWCÓW Icon_minitimeWto Paź 15, 2013 4:53 pm

(Urugwaj? Zdajesz maturę z gegry?)
Tamam :3 Drugi punkt dla klasy sportowej. Kolejne pytanie:
Czy astronomiczne pory roku mają tą samą długość trwania? A jeśli nie, to wytłumaczyć dlaczego


*edytowanie*
MINEŁO 10 DNI WIĘC WYSTARCZY MI TYLKO ODPOWIEDZIEĆ NA TO PYTANIE CZY PORY ROKU TRWAJĄ TYLE SAMO CZASU. NIE TRZEBA TŁUMACZYĆ DLACZEGO
v.v
Powrót do góry Go down
Sponsored content





BITWA O WYCHOWAWCÓW Empty
PisanieTemat: Re: BITWA O WYCHOWAWCÓW   BITWA O WYCHOWAWCÓW Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
BITWA O WYCHOWAWCÓW
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Hetalięłę Szkołęłę :: Inne :: Offtop-
Skocz do: